Akademia Reha INOVATIONS 2022

Warsztaty eksperckie

Reha INNOVATIONS. Fizjoterapia. Nowoczesna diagnostyka. Odnowa biologiczna to wydarzenie, które specjalistom z zakresu fizjoterapii, osteopatii i sportu da dostęp do najnowszej wiedzy i metod terapeutycznych, uczestnictwo w merytorycznych wykładach i dyskusjach, pozwoli podzielić się doświadczeniami klinicznymi. To również eksperckie, angażujące warsztaty i spotkanie z najlepszymi specjalistami w branży.


Udział w WARSZTATCH EKSPERCKICH jest dodatkowo płatny. Zakupiony bilet upoważnia do udziału w WYKŁADACH OTWARTYCH oraz do zwiedzania wystawy towarzyszącej.

Harmonogram Warsztatów eksperckich

13 maja 2022 r., piątek, EXPO Kraków

11:30 - 13:30, Sala LWÓW A

Współczesne zastosowanie fizjoterapii w leczeniu zespołu ciasnoty podbarkowej na podstawie aktualnych doniesień naukowych
dr Tomasz Maicki, Polskie Towarzystwo Fizjoterapii


Podczas warsztatów przedstawione zostanie badanie funkcjonalne stawu barkowego oraz analiza zaburzeń wzorców ruchowych obręczy barkowej. Terapia zostanie zaplanowana zgodnie z postawioną hipotezą w oparciu o badanie ICF. W terapii zastosowane zostaną zróżnicowane zadania ruchowe w zmiennych pozycjach wyjściowych i zmiennych warunkach by osiągnąć jak największy poziom aktywności u pacjenta. Usprawnianie kończyn górnej będzie oparte o stymulacje proprioceptorów z odpowiednio zastosowanymi chwytami. Poprawa biomechaniki stawu ramienno-łopatkowego będzie podstawą by przywrócić prawidłowy wzorzec ruchowy. Stymulacja struktur i funkcji ciała będzie obywać się w trakcie wykonywania przez pacjenta zadania ukierunkowanego na cel.


100,00 zł netto
KUP-BILET

Limit: 20 osób
​Zostało: 15 miejsc

11:30 - 13:30, Sala LWÓW B

Podejście funkcjonalne w treningu medycznym i motorycznym

dr
 n. med. Remigiusz Rzepka, FMS Remigiusz Rzepka

Functional Movement Screen, czyli popularny FMS. Czym jest FMS? Ogólnie mówiąc, jest to system oceniający fundamentalne wzorce ruchowe.

Podczas naszego spotkania poruszymy wiele wątków związanych z FMS, m.in. porozmawiamy o badaniach FMS, ćwieczeniach wykonywanych w teście i czy np. poziom sporotwy ma wpływ na wyniki testu.


150,00 zł netto
KUP-BILET

Limit: 20 osób
​Zostało: 12 miejsc

11:30 - 13:30, Sala S02

Ultrasonografia fizjoterapeutyczna barku

dr Aleksander Zagórski, Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, Viki-Med


Udział bezpłatny
​Limit: 20 osób


11:30 - 13:30, Sala S04

Innowacyjne metody leczenia depresji i stanów lękowych

Paweł Pasternak, VR TierOne


Udział bezpłatny
​Limit: 20 osób


14:30 - 16:30, Sala LWÓW A

Bruksizm - w świetle najnowszych badań, rehabilitacja i regeneracja stawu skroniowo żuchwowego
dr Jarosław Jawny, Centrum Terapii Kręgosłupa we Wrocławiu


200,00 zł netto
KUP-BILET

Limit: 20 osób
Zostało: 11 miejsc

14:30 - 16:30, Sala LWÓW C

Ocena wydolności fizycznej osób aktywnych
dr Łukasz Tota, Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie


We współczesnych świecie suplementy diety stały się nieodzowną częścią szeroko rozumianej aktywności fizycznej. Dobór odpowiednich strategii suplementacji dla osób aktywnych fizycznie jak również sportowców jest sprawą indywidualną i powinna opierać się na szerokiej wiedzy dotyczącej teorii treningu sportowego w tym fizjologii, biochemii i dietetyki. Podczas wykładu omówione zostaną najważniejsze suplementy diety rekomendowane dla osób aktywnych fizycznie.


100,00 zł netto

KUP-BILET

Limit: 20 osób
​Zostało: 16 miejsc

14 maja 2022 r., sobota, EXPO Kraków

10:00 - 12:00, Sala LWÓW A

Szkolenie z metody FDM
mgr Jarosław Moszczak, FDM Akademia


Tematem prelekcji będzie przedstawienie genezy, diagnostyki i terapii według modelu FDM. Na wstępie przedstawimy osobę twórcy modelu dr Typaldosa oraz procesu ewoluowania modelu FDM. Naświetlimy 6  dystorsji i filarów diagnostycznych oraz terapeutycznych na owe dolegliwości bólowe. Skupimy nie na przedstawieniu, jednej z 6 dystorsji, przepukliny punktu spustowego  (HTP). Opiszemy diagnostykę wegłtóg FDM: czyli  mowa ciała, subiektywny opis dolegliwości, mechanizm powstania, obiektywne wyniki wywiadu. W czasie prelekcji będą przedstawione filmiki , z prawdziwymi pacjentami którzy trafili do naszych gabinetów, aby nakreślić i pokazać spojrzenie modelu FDM w diagnostyce. Na koniec prelekcji opiszemy proces szkolenia i certyfikacji, każdego z fizjoterapeutów odbywających kursy modelu FDM.


200,00 zł netto

KUP-BILET

Limit: 20 osób
Zostało: 12 miejsc

10:00 - 12:00, Sala LWÓW C

Leczenie skolioz według nowej koncepcji równowagi odruchowej kręgosłupa (Metoda ROK) z wykorzystaniem urządzenia GraviSpine
dr n. med. Marek Kluszczyński, Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej "Troniny", Technomex Sp. z o.o.


Przedmiotem prezentacji będzie autorska metoda diagnostyczno-terapeutyczna adresowana dla dzieci z wadami postawy, a w szczególności ze skoliozą. Metoda zawiera nowy model diagnostyczny oraz nową metodę leczenia skolioz wykorzystującą innowacyjne urządzenie „GraviSpine”. Metoda diagnostyczno-terapeutyczna ROK jest efektem 30 letniego doświadczenia i przeprowadzonych między ośrodkowych badań naukowych. 


Udział bezpłatny
​Limit: 25 osób

11:00 - 13:00, Sala LWÓW B

Diagnostyka w obszarze stóp i personalizacja wkładek

Tomasz Pawłasek, Koordynacja Mariusz Strzecha


Podczas warsztatów będziemy przeprowadzać kompleksowe badania kończyn dolnych i postawy ciała w celu wykonania indywidualnie dopasowanych wkładek ortopedycznych. Warsztaty rozpoczniemy od przeprowadzenia przykładowego wywiadu z pacjentem oraz dokonania jego oceny funkcjonalnej. Następnie przebadamy pacjenta z wykorzystaniem narzędzi diagnostycznych w postaci Plantokonturografu, Podoskopu, Podoscanu 2D, Podoscanu 3D i Videografii. Po dokładnym omówieniu uzyskanych wyników przystąpimy do komputerowego projektowania wkładek ortopedycznych z wykorzystaniem oprogramowania EasyCAD.


100,00 zł netto

KUP-BILET


Limit: 20 osób
​Zostało: 14 miejsc

11:30 - 13:30, Sala 02

Efekt NOWOŚCI - jak wypromować nowe usługi i nowy sprzęt

Paweł Jędrzejewski, IMAGEMED

Wykorzystanie nowych zabiegów, procedur i zastosowanie nowych urządzeń to jeden z kluczowych czynników sukcesu placówek rehabilitacyjnych i oferujących usługi medyczne. Dlaczego placówki wprowadzające zmiany zyskują przewagę nad konkurencją? Każdy uczestnik spotkania dowie się: Jak wykorzystać nieodpartą ciekawość ludzkiego umysłu i podniecenie zmianami dla swoich korzyści. Jak proces zapamiętywania i świadomość działania ludzkiej pamięci wspomaga kolejne etapy promowania usług, specjalisty i placówki. Jak zaplanować promocję nowości, aby “nie spalić” tematu i jak ten plan zrealizować. Jakie jest przełożenie dobrej promocji na wartość dla placówki i pozyskiwanie pacjentów i klientów. Pozna metody na odnajdowanie więcej czynnika NAJ w usłudze i sprzęcie, poza tym co przekazał szkoleniowiec lub dystrybutor. I czy to zawsze jest legalne. Więcej: https://imagemed.pl/podcast-nowy-marketing-medyczny/


Udział bezpłatny
​Limit: 25 osób


12:30 - 14:30, Sala LWÓW C

Manualne wspomaganie leczenia stanów ostrych
Grzegorz Gamracki D.O. Msc P.T., Osteon - Rehabilitacja i Osteopatia


Wystąpienie stanu zapalnego jest potrzebne dla zainicjowania procesów regeneracyjnych tkanki, w obrębie której doszło do uszkodzenia. Mimo iż jest procesem koniecznym dla organizmu to często powoduje dyskomfort u pacjenta i wiąże się z utratą funkcji tkanki której dotyczy. Częstym wyzwaniem dla terapeuty jest utrzymanie jego fizjologicznego zakresu a jednocześnie poprawa komfortu pacjenta. W trakcie warsztatów zostanie omówiony ten problem na przykładzie stanu ostrego dotyczącego odcinka szyjnego kręgosłupa. Zostanie zaprezentowana koncepcja pracy w ujęciu globalnym jak i lokalnym, mająca na celu rozwinięcie warsztatu technik dla terapeuty w takich sytuacjach.


150,00 zł neto
KUP-BILET


Limit: 20 osób
Zostało: 10 miejsc

13:00 - 15:00, Sala LWÓW A

Innowacyjna terapia bólu- Capenergy TecarTherapy 2-giej generacji
mgr Anna Lewczuk, NewU Sp. z o.o.


W trakcie warsztatu uczestnicy poznają najnowsze i jedyne w Polsce urządzenie, które wykorzystuje radiofrekwencję średnich i wysokich częstotliwości. Wykorzystanie urządzeń opartych na działaniu częstotliwości radiowych uległo w ostatnim czasie niezwykłemu rozwojowi tak, że obecnie jest nieodzownym elementem wyposażenia nowoczesnego gabinetu fizjoterapeutycznego. Działanie diatermii oraz odpowiednia technika wykonywanych zabiegów pozwala szybko uzyskać efekt przeciwbólowy, co zdecydowanie poprawia komfort życia pacjentów i znacznie skraca czas powrotu do sprawności. Ponadto urządzenie pozwala pracować na kilku obszarach jednocześnie, co umożliwia kompleksową terapię w trakcie jednej sesji.


Udział bezpłatny
​Limit: 25 osób